Blog energetyczny
porównywarka cen prądu

Porównanie ofert energetycznych, czyli porównywarka cen prądu

Płacić za prąd chce chyba każdy odbiorca energii elektrycznej. Nie każdy jednak wie, że ma taką możliwość dzięki zmianie sprzedawcy energii elektrycznej. Jak porównać ceny prądu? Co to jest porównywarka cen energii?

Jak porównać ceny energii?

Aby móc porównać ceny energii elektrycznej powinniśmy przede wszystkim posiadać wiedzę ile w tym momencie płacimy za kilowatogodzinę, czy sprzedawca co miesiąc nalicza nam opłatę handlową a jeśli tak ile ona wynosi. Ponadto warto wiedzieć, ile w skali roku zużywamy energii elektrycznej oraz jaką taryfę posiadamy (jednostrefową czy dwustrefową). Te podstawowe dane wystarczą, aby zaprezentować porównanie ofert sprzedawców energii elektrycznej.

Co to jest porównywarka cen prądu?

Od blisko dziesięciu lat można swobodnie przenosić rachunek za prąd do innego sprzedawcy. Paradoksalnie niewielu odbiorców wie, że z takiej możliwości może skorzystać. Porównanie cen prądu może się wydawać skomplikowane, ale w dzięki aplikacji porównywarka cen energii kalkulacje można szybko i łatwo przeprowadzić. Wystarczy podać swój kod pocztowy, średnie roczne zużycie energii albo liczbę mieszkańców gospodarstwa domowego oraz rodzaj taryfy energetycznej. Wówczas otrzymamy najlepsze na daną chwilę oferty energetyczne.

Jak wybrać najtańszego sprzedawcę prądu?

Można skorzystać z porównywarek cen energii elektrycznej, które przedstawiają aktualne i najtańsze oferty na prąd. Przed podpisaniem umowy z nowym sprzedawcą należy jednak dokładnie przeczytać umowę i wszystkie załączniki. Ponadto warto prześledzić wszystkie dodatkowe opłaty typu: opłata handlowa, opłata w przypadku faktury papierowej czy elektronicznej.