RWE

RWE Polska

O spółce: Sprzedawca energii elektrycznej należący do największej firmy energetycznej w Europie. W Polsce sprzedawca działa na terenie całego kraju, chodź jako dystrybutor działa jedynie na terenie stolicy. Grupa RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Sprzedażą energii na terenie Polski zajmuje się RWE Polska.

Usługi: Grupa RWE Polska aktywnie zajmuje się także wydobyciem, jest właścicielem elektrowni Czeczott, posiada także udziały w elektrowni Będzin. Konwencjonalne źródła energii są nadal obecne w polskiej energetyce, RWE chce zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii, dlatego inwestuje w technologie wiatrowe i morskie.

Liczby: RWE Stoen Operator odpowiedzialna jest za dostarczanie energii poprzez sieć, która obejmuje obszar 517 km kw. RWE Polska otrzymała Certyfikat Sprzedawcy Towarzystwa Obrotu Energią.

Od września 2016 roku wszystkie spółki grupy działające na terenie Polski mają nową nazwę: innogy. Nazwa ta jest nawiązaniem do wyrazów: innowacja, energia, technologia. Nowy logotyp składa się z litery „i” i nazwy „innogy”. Jak podkreślają zarządzający spółką nie została narzucona jedna kolorystyka. Logotyp ma być symbolem elastyczności i dynamiki, dlatego właśnie pojawia się w różnym kolorystycznym otoczeniu.

Zmiany związane z nazwą oraz logotypem dla klientów nie wiążą się z żadnymi zmianami jeśli chodzi o warunki umów – dotychczasowe umowy zachowały ważność. Nie trzeba zatem było zawierać nowe umowy czy też podpisywać aneksy. Korespondencja z firmą energetyczną także została w dotychczasowej formie i trybie. Początkowo rachunki za prąd zawierały obie nazwy i logotypy, czyli i RWE Polska i innogy. Przed 1 września 2016 roku z nazwą innogy posługiwały się spółki należące do grupy RWE, ale te które funkcjonowały w branży OZE.

Jak podkreślał wówczas prezes spółki Filip Thon w przyszłości rynek energii będzie cyfrowy, zrównoważony oraz zdecentralizowany. Zaznaczał, że reorganizacja koncernu jest spowodowana właśnie chęcią bycia prekursorem nowoczesnej energetyki. Z kolei Peter Terium, szef całego koncernu RWE, której siedziba znajduje się w niemieckim Essen, powiedział, że firma w przyszłości będzie konkurentem dla takich potentatów innowacji jak Tesla, Google czy Apple. RWE pod nową nazwą innogy chce odgrywać na rynku istotną rolę, a także wyznaczać trendy.

Więcej o innogy na https://energiadirect.pl/sprzedawcy/innogy

 

Porównaj ceny tego sprzedawcy »