Blog energetyczny

Najtańsza energia – taryfa G11

Kto oferuje najtańszy prąd w taryfie G11? Analizujemy dzisiaj oferty dużych sprzedawców. Czy ktoś w „wielkiej piątki” sprzedawców ma do zaoferowania coś atrakcyjnego? Może nie opłaca się wybierać oferty dużego sprzedawcy, tańszy jest mniejszy sprzedawca? Dziś  sprawdzimy co do zaoferowania ma jeden z najbardziej znanych sprzedawców.

RWE, chociaż już od dawna innogy

Dostępna jest zarówno Energia dla domu jak i dla firm. Odbiorcy taryfy G11, która nas dzisiaj interesuje mają do wyboru dwie oferty. Stabilny prąd i ofertę Najprostszą dla Ciebie, która ma do zaoferowania tani prąd.

Taryfa G11

Oferta Stabilny Prąd

Oferta do 36 miesięcy, która zdaniem sprzedawcy daje bezpieczeństwo wydatków ze względu na stałą cenę w okresie trwania umowy.  Skoro to taryfa G11, to mamy jedną stawkę przez całą dobę, która kształtuje się na poziomie 0,3295 zł brutto/kWh. Do tego opłata handlowa w wysokości 7,98 zł brutto.

Innogy poza prądem nie dodaje do oferty nic dodatkowego. Oferuje co prawda internetowe narzędzia obsługowe takie jak  Moje innogy, e-faktura, eBOK RWE. Infolinia konsumencka czynna jest  24/7, a w godzinach roboczych działa LiveChat, ale i tak większość spraw rozpatrywana jest w czasie, a nie zaraz po zgłoszeniu.

Oferta Najprostsza dla Ciebie to także gwarancja stałej ceny za prąd przez całą dobę. Co jest komfortowe jeśli ktoś prowadzi dzienny i nocny tryb życia, ale nie korzysta z pompy ciepła czy ogrzewania elektrycznego aby przejść na taryfę dwustrefową. Jedna stawka za energię – taryfa G11 0,3397 zł brutto/kWh. Miesięczna opłata handlowa natomiast zależy od potrzeb odbiorcy i cyklu rozliczeniowego.

Przy rozliczeniu co 12 miesięcy  płatna jest co 2 miesiące w wysokości 2,82 zł brutto. Kiedy rozliczenie pojawia się co 6 miesięcy,  płacimy co 2 miesiące kwotę 5,28 zł brutto. Miesięczne płatności są najdroższe, gdyż RWE pobiera  co 1 miesiąc 24,85 zł brutto, co dla taryfy G11 wynosi bardzo dużo.

Stare ceny prądu RWE