Blog energetyczny
g12as

Taryfa G12as

Z początkiem roku weszło w życie rozporządzenie, które wprowadza nową taryfę energetyczną – taryfa antysmogowa. Ile wynoszą stawki za 1 kWh u największych w Polsce sprzedawców energii elektrycznej?

Enea taryfa G12as

Sprzedawca prądu z Poznania zapowiada, że z nowej oferty w ramach nowe taryfy, o której możecie przeczytać tutaj https://energiadirect.pl/aktualnosci/taryfa-g12as-sprzedawcy-podali-ceny-energii będzie można skorzystać jeszcze w styczniu. Standardowa stawka za kilowatogodzinę ma wynosić 0,2991 zł brutto. Z kolei w godzinach od 22.00 do 6.00 stawka ma być sporo niższa i wynosić 0,1731 zł brutto/kWh. Odbiorca, który skorzysta z kompleksowych usług Enei (sprzedaż energii i dystrybucja energii) w sumie zapłaci za zużytą energię elektryczną w godzinach nocnych o około 60% mniej.

PGE 

Z kolei PGE zapowiada, że klient który ma zawartą umowę kompleksową dzięki nowej taryfie zapłaci za prąd w godzinach nocnych w sumie około 65% mniej. Stawka za kilowatogodzinę w godzinach 22.00 do 6.00 ma wynosić połowę ceny za kWh w najpopularniejszej taryfie, czyli G11. Nowa oferta PGE ma się pojawić na początku lutego br.

Taryfy Energa

Energa natomiast podała stawki za kilowatogodzinę w ramach umowy kompleksowej. Obecnie odbiorca za prąd i usługi dystrybucyjne płaci w sumie 0,5787 zł brutto/kWh. W ramach taryfy antysmogowej w godzinach od 22 do 6 stawka ma wynosić 0,208 zł. W pozostałych godzinach cena energii będzie na poziomie stawek z taryfy jednostrefowej, czyli G11. Więcej o cenie energii można się dowiedzieć tutaj https://energiadirect.pl/cenniki

Taryfy Tauron

Stawkę za kilowatogodzinę podał również Tauron. W ramach nowej taryfy stawka w godzinach nocnych ma zawierać 40% rabatu. Cena energii elektrycznej w pierwszej strefie ma być na poziomie 0,2445 zł netto. Z kolei w strefie drugiej za 1 kWh trzeba będzie zapłacić 0,1467 zł netto. Nowa oferta Tauron ma się pojawić w przeciągu kilku tygodni.

Innogy

Jak dotąd stawek za kilowatogodzinę w ramach nowej taryfy energetycznej nie przedstawił piąty co to wielkości sprzedawca, czyli innogy.