Blog energetyczny
jak płacić za prąd w ebok energa

Jak płacić za prąd?

Jest kilka metod płatności za energię elektryczną, ale najbardziej wygodną są płatności online. Niektórzy sprzedawcy prądu umożliwiają dokonanie płatności z poziomu elektronicznego Biura Obsługi Klienta.

Jak bez wychodzenia z domu zapłacić za rachunek za prąd?  

Fakturę za energię elektryczną można opłacić przez Internet. Jest to niewątpliwe najbardziej wygodna forma płatności. Potrzebne jest jedynie internetowe konto bankowe. Każdy bank posiada opcję obsługi konta przez Internet. Przelew na konto firmy energetycznej wykonujemy tak jak każdy inny. Należy uzupełnić wymagane pola i zatwierdzi płatność kodem, który otrzymujemy w formie sms-a. Oczywiście, jeśli ktoś woli tradycyjną formę płatności to może rachunek za prąd zapłacić w oddziale banku, na poczcie czy w punktach płatności/opłat.

Jak zapłacić rachunek za prąd w ebok Energa?

Energa to jeden z pierwszych sprzedawców energii, który wprowadził elektroniczne Biuro Obsługi Klienta. eBOK Energa to narzędzie, z którego może korzystać każdy klient gdańskiej firmy energetycznej. Wystarczy się zarejestrować wypełniając specjalny formularz na stronie sprzedawcy. W eBOK Energa jest specjalna zakładka „Płatności”. Następnie należy wybrać  „Należności” oraz fakturę, którą zamierzamy zapłacić. Po wybraniu banku i zalogowaniu się na swoje konto wyświetli się uzupełniony już formularz przelewu – wystarczy tylko zatwierdzić płatność.

Jak zapłacić rachunek za prąd PGE?

Polska Grupa Energetyczna także udostępniła elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, za pomocą którego łatwo i szybko można uregulować należności za prąd. Ponadto klienci PGE mogą wybrać elektroniczną fakturę za energię elektryczną, która jest wysyłania na e-maila. W jego treści jest specjalny link służący także do dokonania płatności za prąd.

Co to jest polecenie zapłaty?

Jeśli chcesz w zupełności nie przejmować się płatnościami wobec sprzedawcy energii elektrycznej to polecamy skorzystać z polecenia zapłaty. Jest to automatyczne obciążanie naszego konta bankowego na kwotę, która widnieje na fakturze od firmy energetycznej. To dobre rozwiązanie dla osób, które często zapominają o opłaceniu rachunku za prąd.