Blog energetyczny
To gdzie mieszkasz ma wpływ na ceny energii

Czy zmiana dostawcy energii wiąże się z przerwami w dostawie?

Podpisując umowę z nowym sprzedawcą musisz zapoznać się z okresem wypowiedzenie obecnej umowy. Okres wypowiedzenia musi być określony w umowie sprzedaży energii elektrycznej, zwykle wynosi on miesiąc, ale zdarza się, że sprzedawca zastrzega sobie dłuższy okres np. 3 miesięczny.

Jak wypowiedzieć umowę

Wypowiedzenie umowy z dotychczasowym sprzedawcą, zaplanowane jest tak aby kończyło się dzień przed wejściem w życie umowy z nowym dostawcą energii, zwykle jest to ostatni dzień miesiąca, wówczas wiemy, z pierwszym dniem kolejnego miesiąca pobieramy energię od tańszego sprzedawcy.

Po wypowiedzeniu umowy kompleksowej (umowy na dostawę i sprzedaż prądu), konieczne jest aby podpisać umowę z lokalnym OSD na świadczenie usług przesyłu. Umowa ta wchodzi w życie następnego dnia po wypowiedzeniu umowy kompleksowej. Jest to podobna sytuacja jak w przypadku sprzedaży, wówczas zmieniający sprzedawcę odbiorca ma pewność, że nie zostanie on pozbawiony dostaw energii.

Sporo przydatnych informacji o zmianie sprzedawcy na https://energiadirect.pl/poradniki/na-co-uwazac-podczas-zmiany-sprzedawcy-energii-elektrycznej