Blog energetyczny

Na jaki czas warto zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą energii?

Sprzedawcy energii wprowadzając nową ofertę cennikową zwykle zastrzegają sobie minimalny okres na jaki odbiorca musi podpisać umowę. Analizując oferty zaobserwować można, że dominują umowy trzy letnie. Okres ten uważa się za najbardziej optymalny, sprzedawca w tym okresie może dokonać pełnego rozrachunku z dystrybutorem. Odbiorca natomiast, jeśli dokona wyboru najtańszego sprzedawcy może w tym okresie sporo zaoszczędzić.

Umowa na sprzedaż energii

Sprzedawcy zawsze będą dążyć do tego aby klient podpisał jak najdłuższą umowę, o takiego klienta nie trzeba ponownie zabiegać, gdyż warunki umowy na jakie się zgodził jasno określają cenę energii. Odbiorca ten w tym okresie nie może dokonać zmiany, chyba, że wcześniej wypowie umowę i ureguluje opłatę za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Tutaj znajdziecie informacje jak przebiega odstąpienie od umowy na sprzedaż energii https://energiadirect.pl/poradniki/odstapienie-od-umowy-ze-sprzedawca-energii-elektrycznej

Optymalny okres umowy

Na rynku energii regularnie pojawiają się nowe oferty, decydując się na długi okres umowny np. 5 czy 6 lat warto mieć na względzie to, że w tym czasie ceny energii mogą wędrować w górę jak i spać. Oszacujmy więc nasze zużycie, wybierzmy atrakcyjną cenę jaki i negocjujmy ze sprzedawcą nie tylko okres trwania umowy ale także, możliwość zmiany cennika w ciągu jej trwania, zwłaszcza gdy rynek odnotuje spadki cen.