Blog energetyczny

6 sposobów na oszczędzanie

Zmiana stylu życia na rzecz ochrony środowiska. Wraz z zagadnieniami dotyczącymi rynku energii pojawia się temat najlepszych strategii w celu ochrony naszej planety. Cen prądu powiązane są z procesem produkcji energii, bez węgla, który dewastuje środowisko nie mamy możliwości zasilać elektrowni w inny sposób. Dla ponad 600 milionów ludzi, z których nie wszyscy mają dostęp do energii, problem może wydawać się błahy, ale warto poznać sposoby, które mogą przyczynić się do ochrony zdrowia Ziemi. Sprawdź 6 sposobów oszczędzania.

  1. Ochrona zasobów wodnych

Kto miał szczęście podróżować po świecie wie, że zasoby Ziemi są na wyczerpaniu. Woda i żywność są często marnowane bez myślenie, a wystarczą małe działania, które mogą przyczynić się do ochrony niezbędnych do życia zasobów (wystarczy pomyśleć o zanieczyszczeniu powietrza, zasobów wody itp. itd …).  Poznać te najbardziej szkodliwe zachowania i zrobić wszystko aby zmienić nawyki?

Woda jest podstawowym źródłem informacji dla naszej planety, nie tylko w Afryce, ale także dla wielu krajów i wysp świata, tam także zaczyna brakować wody. Susza lub niegospodarność są powodem wyczerpania zasobów. Niewiele można zrobić, gdyż  sztuczne zbiorniki: potrzebują zapełnienia, a problem jest globalny, nie ma czym zapełnić studni czy stawów. Jakie są najlepsze praktyki, które należy przyjąć, aby oszczędzać wodę i płacić mniej nawet swój rachunek?  

Tutaj są wymienione:

  • Zawsze sprawdź krany w domu czy są zamknięte, i że nie ma żadnych wycieków;
  • Zamiast do wanny użyj prysznica, ponieważ wiąże się to z mniejszą ilością ścieków;
  • Używać wody do mycia naczyń pochodzącej z gotowania.

 

Deszczówką podlewamy rośliny, tylko wtedy, gdy są jest to potrzebne. Robimy tak w lecie, gdy jest gorąco trzeba schłodzić je, na co dzień.

Więcej o oszczędzaniu energii na https://energiadirect.pl/poradniki/jak-oszczedzac-energie-bez-wyrzeczen-mamy-15-sposobow

  1. Środowisko i zdrowie

Szanować środowisko, nie ma nic lepszego niż jazda na rowerze, ale nie wszędzie można poruszać się w ten sposób. Lepiej wymienić stary samochód na taki z elektrycznym lub hybrydowym napędem.  W ten sposób gwarantowana jest ochrona naszej planety, taka kombinacja daje zerową emisję CO2 .

Jazda samochodem jest to wygodny sposób podróżowania, ale założeniem ekoturystyki, jest podróżowanie komunikacją zbiorową.

  1. Zasadź drzewo w celu zachowania różnorodności biologicznej

Lasy są oddechem dla ziemi, to one odpowiedzialne są za czyste powietrze, ale również i za piękne krajobrazy. Powinniśmy, więc inwestować w lasy, każdy może pomóc w zasiedleniu obszarów, które ucierpiały w pożarach lub w ramach masowych cięć.

  1. Ponowne wykorzystanie, recykling i kompostowanie

Wśród 6 sposobów zachowania bioróżnorodności nie mogło zabraknąć ponownego wykorzystania i recyklingu. Konsument spółki generuje niesamowite koszty i duże szkody dla środowiska wynikające z używania jednorazowych opakowań.  Segregowanie powinno odbywać się w domach wszystkich rodzin. Jednorazowe, chociaż higieniczne powinny być zastąpione, ale nie wyobrażamy sobie zakupu mleka w butelkach po kimś. Dlatego ciężko walczyć w gromadzonymi śmieciami. Jedyną i słuszną drogą jest ich recykling.

  1. Sprawdź, czy produkt nie zawiera złych substancji

Jak chronić Ziemię prze zanieczyszczającymi substancjami? Proste, nie dodawać ich do produktów. Wybór detergentów i kosmetyków, których roi się od parabenów, konserwantów czy substancji sztucznych powinien być przemyślan. Każdy produkt trafiający na rynek muszą zawierać wykaz składników sztucznych jak i naturalnych elementów. Najbardziej szkodzą produkty z dozownikami, gaz zawarty w atomizerach przemieszcza się w olbrzymią prędkością.

  1. Jedz świadomie

Ostatni z 6 sposobów, aby zachować różnorodność biologiczną. Nie każdy wie, że najczęściej używane w kuchni gatunki ryb (są często najtańsze) są to te najbardziej zagrożone wyginięciem, dlatego powstały specjalne akweny, w których ryby takie są sztucznie hodowane. Masowe spożycie mięsa, w końcu, pociąga za sobą wielkie koszty dla rodziny i negatywnego wpływu na środowisko naturalne, ze względu na stosowaniu pestycydów jakie są w jedzeniu dla zwierząt. Innym szkodliwym czynnikiem jest hodowla pod wpływem sztucznego światła, kurze fermy generują olbrzymią ilość dwutlenku węgla, a często towarzyszy temu stare oświetlenie, bo to ono generuje potrzebne do wzrostu ciepło. Są to koszty energii, których hodowcy chcieliby uniknąć, ale nowoczesne wylęgarnie także są kosztowne, dlatego oszczędzanie odbywa się kosztem środowiska.