Blog energetyczny
c11 taryfa

SmartDOM – oszczędności na rachunkach?

Rusza kolejna już odsłona programu SmartDOM, tym razem do wyboru mamy aż 9 produktów i usług, w tym prąd, gaz, Internet, sprzęt AGD.

Wielość usług na jednym rachunku podbija rynki europejskie, szczególnie firmy szukają ofert dual fuel, aby oszczędzać na rachunkach. Cyfrowy Polsat i Plus chcą zrewolucjonizować rynek ofert dla gospodarstw domowych. Hasło projektu -„Domowy Program Oszczędnościowy” ma zachęcać do zapoznania się z usługami, a jest ich aż dziewięć, które można łączyć oszczędzić na domowych rachunkach, w sumie 1000 zł rocznie.

Opinie o smartDOM

Domowy Program Oszczędnościowy, ma zwolenników i przeciwników. Według ostatnich danych z usług programu korzysta ponad 1,2 mln klientów, którzy posiadają ponad 3,6 mln usług kontraktowych. Złośliwi powiadaj, że niedługo do usług będzie można dokupić produkty żywnościowe takie jak truskawki i ziemniaki, ale nie ma w tym nic złego, skoro rozwijać ma się rynek usług łączonych to nikt nie mówi nie, aby Polsat i Plus podpisały umowę w portalem Pyszne.pl czy siecią restauracji. Nie od dziś, przecież sprzedawcy energii dodają do swoich usług usługi elektryka czy ubezpieczenia (patrz Rabator od TAURON, czy Prąd z SERWISANTEM PGE.)

Więcej za mniej – jak to działa?

Założenie proste – im więcej produktów i usług posiada klient, tym więcej oszczędności może zgromadzić dzięki uzyskiwanym rabatom, tak by w rezultacie móc oszczędzać nawet 1000 złotych.

750x200

Oferta smartDOM

Dostępne usługi w pakietach to Pakiet Telewizji Cyfrowego Polsatu. Wybierając sam pakiet telewizyjny nie mamy do czynienia jeszcze z pakietem. Dopiero kiedy do abonamentu telewizyjnego dobierzemy kolejny pakiet np. Internet LTE, za ten drugi produkt zapłacimy połówkę. Wówczas dla zwiększenia oszczędności, usługodawca programu zachęca do skorzystania z usług telefonii komórkowej PLUS w abonamencie 1 złotych.

Nie wygląda to jednak tak kolorowo, na stornie operatorów widać pewne zaostrzenia. Regulamin jest nieubłagany. Skorzystać może nowy Klient, nie korzystający z usług Cyfrowego Polsatu lub Plusa czy też korzysta z nich krócej niż 60 dni, oraz obecny Klient, czyli taki który korzysta z usług Cyfrowego Polsatu lub Plusa co najmniej 60 dni, widać zatem pewną niesprawiedliwość. Klienci Polsatu zawsze mieli za złe „gorsze traktowanie”, im nikt nie oferował pół troku telewizji za darmo. Drugim regulaminowym wymogiem jest fakt, że kupowane usługi muszą spełniać minimalne progi abonamentowe. Pierwszy posiadany już produkt dla obecnego Klienta nie może być niższy niż 49,90 zł  w ofercie standardowej lub 30/60 zł w ofercie elastycznej Plus Mix. Za to Pierwszy (uprawniający) do kolejnych zniżek produkt dla nowego Klienta musi wynosić 39,90 zł – dla ofert pozyskaniowych Plus Abonament, Internet Plusa/Cyfrowego Polsatu w przypadku ofert bez sprzętu (Tylko SIM lub Tylko SIM + raty lub udostępnienie) albo 59,90 zł – dla ofert pozyskaniowych Telewizji, Internet Plusa/ Cyfrowego Polsatu, Plus Abonament ze sprzętem (co najmniej jeden sprzęt bez rat)  bądź 60 zł w ofercie standardowej lub 40/80 zł w ofercie elastycznej Plus Mix. Wytyczne cennikowe tyczą się też drugich produktów. Za to brak minimalnego zobowiązania wobec 3 produktu/usługi, chociaż coś może nie zgadzać się czytającemu, bowiem trzeci produkt jest rabatowany do 1 zł jednak nie więcej niż o 18,99 zł. Czyżby nici z rabatu jeśli wybierzemy usługę droższą niż 18,99? Zatem co, musimy zadowolić się np. abonamentem komórkowym w cenie 19,99 złotych?

SmartDOM co jeszcze oferuje?

Usługi bankowe oferowane przez PlusBank. Warunkiem jest posiadanie Konta Plus, które kosztuje 9 złotych, chyba, że i w bieżącym miesiącu rozliczeniowym wartość rozliczonych transakcji bezgotówkowych wykonanych kartami debetowymi/ naklejkami zbliżeniowymi wydanymi do rachunku wyniosła min. 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 9 zł. Drugim warunkiem na oszczędzanie na rachunkach w Plusie lub Cyfrowym Polsacie nawet do 0 zł jest posiadanie karty kredytowej PlusBanku lub kredytu gotówkowego w PlusBanku, gdzie RRSO wynosi 16,22 %. Zatem czy faktycznie jest tak tanio?

PLUS to sprzedawca energii

Energia elektryczna, to kolejny produkt Plusa –  obniżki to 50% wysokości opłaty handlowej tj. 3 złote i 10 złotych w zależności od oferty. Jako Porównywarka cen podpowiadamy, że oszczędności na prądzie lepiej szukać wybierając ofertę bez opłaty handlowej. Podobnie z gazem tak jak w przypadku oferty energii elektrycznej klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu otrzymają w ramach programu specjalne zniżki – szkoda że na stronie trudno znaleźć ofertę.

Może sprzęt AGD?

Duże AGD takie jak lodówka, kuchenka, pralka i zmywarka firmy MPM, można zyskać w oferty kredytowej PlusBanku. Wszystkie sprzęty sprzedawane są z 24-miesięczną gwarancją, którą można przedłużyć o kolejny rok za dodatkową opłatą. Może je zakupić każdy, natomiast klienci usług i posiadacze Konta Plus w PlusBanku mogą skorzystać ze specjalnego rabatu 10% na cenę urządzenia. Czy jest taniej, nie zawsze, już pierwszy porównywany produkt Kuchenka elektryczna MPM GH-5001W dostępna jest w cenie 849,00 nawet po rabacie 84,90 zapłacimy 764,10 zł, a na Ceneo.pl 698,90 zł. W kredycie raczej nie będzie taniej?