Blog energetyczny
pgnig ebok

Oferta PiG od PGNiG – ebok, ceny gazu i prądu

Im więcej porównań cen wykonujecie tym więcej ofert wydaje Wam się być korzystnych? Może tak być, bowiem na rynku prądu i gazu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert. Nawet potentat gazowy PGNiG przygotował ofertę dla osób fizycznych, tj. gospodarstw domowych. Oferta o nazwie „PiG” to nie tylko zabieg reklamowy, ale i dobre rozwiązanie dla naszego budżetu? Sprawdźmy to.

Rynek energii i gazu jeszcze nie dawno żądał wprowadzenia produktów dual fuel, miały być one adresowane głównie dla firm, w mniejszym stopniu da gospodarstw domowych. To dlatego, że nie wszystkie gospodarstwa domowe korzystają z gazu ziemnego. Wolimy gaz butlowy używać do gotowania, niewielu z nas decyduje się też na gaz zbiornikowy LPG. Oczywiście trzeba tu mieć na uwadze fakt, że nie każdy ma możliwość podpięcia się do sieci gazowej, a alternatywa czyli przydomowe zbiorniki to inwestycja po pierwsze czasochłonna (trzeba np. uzyskać zezwolenie), a po drugie dosyć kosztowna (chyba, że zdecydujemy się na dzierżawę zbiornika, co jednak skutkuje wyższymi opłatami za paliwo gazowe). Odbiorcy przyłączeni do sieci od ponad dekady mają możliwość zmiany sprzedawcy gazu. Największy sprzedawca gazu zaczął odczuwać „odpływ” klientów do niezależnych sprzedawców i wprowadził ofertę łączoną, tj. sprzedaż prąd i gazu w pakiecie, czyli „PiG”. Czy podbije rynek?

Oferta PiG od PGNiG – podstawowe informacje

PiG na rynku dostępny jest od 01.09.2016 roku. Jak wcześniej była mowa oferta ta kierowana jest do odbiorców z gospodarstw domowych, które są zarówno odbiorcami prądu i gazu z sieci. Czy zatem wiemy gdzie najtańszy prąd i gaz, skoro ofertę dual fuel mają też inne firmy takie jak Energa, PGE, TAURON a nawet mniejsi sprzedawcy Fortum i Audax. Czym zatem wyróżnia się PiG na tle konkurencji?

Ceny energii & cena gazu

Skoro tekst ten zamieszczony jest na stronie Cena-energii.pl to skoncentrujmy się na cenach. PIG dla taryfy G11 wprowadza cena za kWh 0,2853 brutto (0,2319 netto), a w taryfie G12 w I strefie 0,3008 zł brutto/kWh (0,2445 netto), w II strefie 0,2327 zł brutto / kWh (0,1892 netto).

 

Powyższe ceny są utrzymane przez 12 miesięcy, ale podpisujemy umowę na okres  nieokreślony. Jednak PGNiG nie wprowadza kar za wcześniejsze wypowiedzenie i to należy pochwalić.

Przyciągać może także brak opłaty handlowej. Co z pewnością przybliża do oszczędności. Tak tanio nie jest w przypadku wybrania tylko jednego produktu, odbiorcy korzystający z samej energii muszą liczyć się z nieco wyższymi cenami.

PiG od PGNiG jak podpisać umowę?

Chętni chcący podpisać umowę mogą zrobić to na kilka sposobów: