Blog energetyczny

Oferta PiG od PGNiG – dual fuel oferta dla domu

Im więcej porównań cen wykonujecie tym więcej ofert wydaj Wam się być korzystnych? Może tak być, bowiem na rynku prądu i gazu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert. Nawet potentat gazowy PGNiG przygotował ofertę dla osób fizycznych. Oferta o nazwie „PiG” to nie tylko zabieg reklamowy, ale i dobre rozwiązanie dla naszego budżetu? – sprawdźmy to.

Rynek energii i gazu jeszcze nie dawno żądał wprowadzenia produktów dual fuel, miały być one adresowane głównie dla firm, w mniejszym stopniu da gospodarstw domowych. To dlatego, że nie wszystkie gospodarstwa domowe korzystają z gazu ziemnego. Wolimy gaz butlowy używać do gotowania, niewielu z nas decyduje się też na gaz zbiornikowy LPG. Dlaczego więc PIG ma podbić rynek?

Oferta PiG od PGNiG – podstawowe informacje

PiG na rynku dostępny jest od 01.09.2016 roku. Jak wcześniej była mowa oferta kierowana jest do odbiorców gospodarstw domowych, które są zarówno odbiorcami prądu i gazu z sieci. Czy zatem wiemy gdzie najtańszy prąd i gaz, skoro ofertę dual fuel mają też inne firmy takie jak Energa, PGE, TAURON a nawet mniejsi sprzedawcy Fortum i Audax. Czym zatem wyróżnia się PiG na tle konkurencji?

Ceny energii & cena gazu

Skoro tekst ten zamieszczony jest na stronie Cena-energii.pl to skoncentrujmy się na cenach. PIG dla taryfy G11 wprowadza cena za kWh 0,2853 brutto (0,2319 netto), a w taryfie G12 w I strefie 0,3008 zł brutto/kWh (0,2445 netto), w II strefie 0,2327 zł brutto / kWh (0,1892 netto).

 

Powyższe ceny są utrzymane przez 12 miesięcy, ale podpisujemy umowę na okres  nieokreślony. Jednak PGNiG nie wprowadza kar za wcześniejsze wypowiedzenie i to należy pochwalić.

Przyciągać może także brak opłaty handlowej. Co z pewnością przybliża do oszczędności. Tak tanio nie jest w przypadku wybrania tylko jednego produktu, odbiorcy korzystający z samej energii muszą liczyć się z nieco wyższymi cenami.

PiG od PGNiG jak podpisać umowę?

Chętni chcący podpisać umowę mogą zrobić to na kilka sposobów: