Blog energetyczny
enea rachunki

Jak płacić za rachunek Enea?

Twoim sprzedawcą energii elektrycznej jest Enea? Sprawdź jak szybko i wygodnie możesz regulować opłaty za prąd. 

Enea rachunki – sposoby płatności 

Płacenie gotówką

Rachunek za energię można uregulować płacąc gotówką. Poznańska firma energetyczna proponuje płacić za prąd w oddziałach banku Pekao SA (nie jest wówczas pobierana żadna prowizja). Ponadto można uregulować należności płacąc w punkcie, który obsługuje sieć VIA Moje Rachunki. Można także udać się do najbliższego Punktu Obsługi Klientów, np. Enea Bydgoszcz. Rachunek za prąd możesz też opłacić na poczcie lub punkcie pocztowym.

Polecenie zapłaty/zlecenie stałe

Polecenie zapłaty to najwygodniejszy sposób na Enea płatności. Wystarczy w swoim banku wydać odpowiednią dyspozycję i wówczas rachunki za prąd będą w sposób automatyczny opłacane. Tą formę zapłaty za energię elektryczną można aktywować wypełniając formularz „Zgoda na obciążenie rachunku”. W przypadku wybrania polecenia zapłaty nie trzeba pamiętać o terminie płatności rachunków. Podobną formą płacenia jest zlecenie stałe. Jest ono dostępne w każdym banku. Tu także wymaga się złożenia dyspozycji. Ponadto należy poinformować Eneę o jej złożeniu w danym banku.

Przelew

Rachunek za prąd można uregulować także wykonując zwykły przelew bankowy. W tytule przelewu powinien się znaleźć numer faktury. Wybierając ten sposób płatności za energię elektryczną należy pamiętać, że środki zostaną przelane na konto sprzedawcy w kolejny dzień roboczy, chyba że nasze konto znajduje się w takim samym banku co firmy energetycznej. Wówczas środki zostają zaksięgowane w tym samym dniu, co wykonany przelew. Podobnie może wyglądać sytuacja w przypadku płatności gotówką.

eBOK

Opłaty za energię elektryczną można dokonać za pomocą eBOK Enea, czyli elektronicznego biura obsługi klienta. Jest to szybka forma zapłaty za prąd. Zwykle sprzedawcy energii elektrycznej przekierowują na stronę internetową wybranego przez konsumenta banku. Logując się „druczek” przelewu jest już wypełniony o konieczne dane, czyli: imię i nazwisko, nr konta bankowego, kwota do zapłaty czy numer faktury za energię elektryczną.