Blog energetyczny

Jak płacić za rachunek Enea?

Twoim sprzedawcą energii elektrycznej jest Enea? Sprawdź jak szybko i wygodnie możesz regulować opłaty za prąd.

Płacenie gotówką

Rachunek za energię można uregulować płacąc gotówką. Poznańska firma energetyczna proponuje płacić za prąd w oddziałach banku Pekao SA (nie jest pobierana prowizja). Ponadto można uregulować należności płacąc w punkcie, który obsługuje sieć VIA Moje Rachunki. Można także udać się do najbliższego Punktu Obsługi Klientów, np. Enea Bydgoszcz.

Polecenie zapłaty/zlecenie stałe

Polecenie zapłaty to najwygodniejszy sposób na Enea płatności. Wystarczy w swoim banku wydać odpowiednią dyspozycję i wówczas rachunki za prąd będą w sposób automatyczny opłacane. Tą formę zapłaty za energię elektryczną można aktywować wypełniając formularz „Zgoda na obciążenie rachunku”. W przypadku wybrania polecenia zapłaty nie trzeba pamiętać o terminie płatności rachunków. Podobną formą płacenia jest zlecenie stałe. Jest ono dostępne w każdym banku. Tu także wymaga się złożenia dyspozycji. Ponadto należy poinformować Eneę o jej złożeniu w danym banku.

Przelew

Rachunek za prąd można uregulować także wykonując zwykły przelew bankowy. W tytule przelewu powinien się znaleźć numer faktury.

eBOK

Opłaty za energię elektryczną można dokonać za pomocą eBOK Enea, czyli elektronicznego biura obsługi klienta.